Kim jestem?

adwokat
Monika Sawarska

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz doktorantką tego Wydziału.

W okresie od 2004 do 2010 roku zawodowo związana byłam z kancelarią ADP Popiołek, Adwokaci i Doradcy – jedną z największych w regionie śląskim kancelarii adwokatów i radców prawnych. W 2010 r. ukończyłam aplikację adwokacką zakończoną egzaminem adwokackim z oceną celującą.

Od 15 lat zajmuję się przede wszystkim prawem gospodarczym, w tym w szczególności prawem spółek oraz umowami stosowanymi w obrocie handlowym. Ze względu na swoją specjalizację byłam członkiem zespołu przeprowadzającego badania prawne due dilligence spółek przeznaczonych do sprzedaży. Współpracowałam z największymi firmami audytorskimi przygotowującymi analizy ekonomiczne i podatkowe transakcji.

Ze względu na zdobyte w ten sposób doświadczenie, w kolejnych latach prowadziłam również kompleksowe procesy M&A, począwszy od przygotowywania oferty wstępnej, poprzez badania prawne, przygotowanie dokumentów związanych z nabyciem bądź łączeniem spółek, udział w negocjacjach, aż do sfinalizowania transakcji i pomoc prawną w integracji po przeprowadzonym procesie. Usługi prawne w tym zakresie świadczyłam zarówno dla spółek polskich, jak i inwestorów zagranicznych.

Praktykę zawodową w zakresie transakcji M&A uzupełniałam pozyskiwaniem wiedzy teoretycznej. Uczestniczyłam w studiach podyplomowych „Fuzje i przejęcia przedsiębiorstw”, organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Praca dyplomowa, którą wówczas przygotowałam dotyczyła metod obrony spółki przed próbą wrogiego przejęcia. W 2014 r. wygrałam konkurs organizowany przez dziennik Rzeczpospolita, w którym nagrodą były studia MBA organizowane przez Gdańską Fundację Kształcenia Menadżerów we współpracy z BCC oraz RSM Erasmus University w Rotterdamie. Projekt dyplomowy opracowany przeze mnie na koniec tych studiów dotyczył aspektów prawnych i podatkowych nabycia przedsiębiorstwa w ramach rozwoju firmy.

W 2010 r. rozpoczęłam prowadzenie indywidualnej kancelarii adwokackiej. W roku 2015 założyłam spółkę partnerską M&A Sawarska Sornek Adwokaci spółka partnerska z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się głównie świadczeniem usług prawnych dla przedsiębiorców. Ja natomiast pozostaję głównie przy swojej specjalizacji. Dzięki współpracy z zespołem doradców podatkowych i finansowych, a także ze względu na biegłą znajomość języka angielskiego, przeprowadzamy kompleksowe transakcje M&A zarówno dla klientów krajowych, jak i zagranicznych.

Exterior Architecture

Transakcja przykładowa 1

Client: AR Bros

Commercial

Transakcja przykładowa 2

Client: Divi Inc.

Residential

Transakcja przykładowa 3

Client: Extra

Zapraszam do kontaktu

Jeśli masz pytania, potrzebujesz pomocy, chcesz wykonać transakcję M&A albo offshore, zostaw wiadomość:

msawarska @ malegal.pl

+ 48 604 991 605

14 + 8 =